Dünyaca Ünlü Teknoloji Editörünün Görüşleri ile 2023 Yılının En İyi Akıllı Telefonları Belli Oldu!

Dünyanın en büyük teknoloji odaklı içerik üreticisi Marques Brownlee, 2023 yılında çıkış yapan en iyi akıllı telefonları listeledi. ?

Her yıl olduğu gibi 2023’te de farklı özelliklere ve tasarımlara sahip pek çok yeni akıllı telefonun çıkışına şahit olduk.

Bu yıl piyasaya sürülen cihazlardan hangisinin en iyi olduğu sorusunu cevaplama görevi ise dünyaca ünlü teknoloji odaklı içerik üreticisi Marques Brownlee’ye düştü.

18 milyondan fazla takipçisi bulunan ünlü Youtuber, geçtiğimiz gün yayınladığı “2023 Akıllı Telefon Ödülleri” videosunda yılın en iyi akıllı telefonlarını açıkladı.

İşte Marques Brownlee’ye göre yılın en iyi telefonları:

Yılın en iyi telefonu: Google Pixel 8

Marques Brownlee, “Yılın Telefonu” ödülüne Google’ın ekim ayında sergilediği yeni amiral gemisi telefonu Pixel 8’i layık gördü. Tasarımı ve yeni yapay zeka özellikleri ile dikkat çeken cihaz, 800 dolarlık fiyatıyla ABD ve Avrupa pazarında büyük beğeni kazanırken, henüz ülkemize ayak basmadı.

Yılın en iyi kameraya ve pile sahip telefonu: iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Plus

Ünlü içerik üreticisi, eylül ayında piyasaya sürülen iPhone 15 serisine kamera ve batarya kategorilerinde ödül verdi. Brownlee, özellikle 15 Pro modelinin kamera tutarlığına ve video yeteneğini överken, Plus modeli ile beraber serinin üst düzey bir pil performansına sahip olduğunu belirtiyor.

Yılın en iyi “büyük” telefonu: Samsung Galaxy S23 Ultra

2023 Akıllı Telefon Ödülleri’nde büyük boyutlu telefonlar kategorisinde kazanan Samsung Galaxy S23 Ultra oldu. Brownlee, 6.8 inç’lik dev ekranlı cihazın gelişmiş kamera sistemi ve pil ömrüne dikkat çekiyor.

Yılın en iyi “küçük” telefonu: Asus Zenfone 10

Yaz aylarında çıkış yapan Asus Zenfone 10, 5.8 inç boyutundaki nispeten küçük ekranına rağmen sahip olduğu yüksek performansı sayesinde, yılın en iyi küçük telefonu ödülüne layık görüldü.

Yılın en iyi fiyat/performans telefonu: Samsung Galaxy A54

Popüler içerik üreticisine göre, güçlü özelliklerine kıyasla oldukça uygun bir fiyata sahip olan Samsung Galaxy A54, fiyat/performans kategorisinde yılın en iyi cihazı unvanını hak ediyor.

Yılın en iyi tasarıma sahip telefonu: HONOR Magic V2

Yılın en iyi katlanabilir telefonu: OnePlus Open

Yılın en kötü telefonu: Saga Solana Phone

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yılın en iyi akıllı telefonu hangisi? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x