Şamil Tayyar’dan tepkiler üzerine yeni karar: Ev hakkından feragat etti

Depremde konutlarını kaybedenler için yapılan kura çekiminde AK Parti’de 3 dönem milletvekilliği yapan Şamil Tayyar’a da ev çıktı. Tepkiler üzerine açıklama yapan Tayyar, bu hakkından feragat ettiğini duyurdu.

Şamil Tayyar ilk açıklamasında Antep Islahiye’de kardeşinin oturduğu ev yıkıldığı için kuraya katıldığını söylemiş, kurada çıkan 2+1 evde kardeşinin oturacağını dile getirmişti.

Bugün ise Şamil Tayyar’dan başka bir açıklama geldi. Gelen tepkiler nedeniyle sosyal medyada paylaşım yapan Tayyar şu ifadeleri kullandı:

“İyi niyetle, samimiyetle hadiseyi tüm yönleriyle anlattım. Depremde yıkılan ev, aile içindeki ihtiyaç sahiplerinin oturması için bir nevi ‘sığınma evi’ gibi yıllar önce satın aldığım evdi. Çünkü ‘Tayyar’ soyadını taşıyan aileden tek kişinin evi, arsası, bağı, bahçesi yoktu. Babam, kardeşlerim, yeğenlerim ihtiyaca bağlı olarak yıllarca oturdular, depreme bu evde yakalandılar.

Ev bana ait olduğu ve İslahiye’de başka bir evimiz olmadığı için başvuruyu ben yaptım. Maalesef, kuradan çıkan ve bedeli mukabili satılacak 85 metrekarelik kasaba evi, bir siyasi istismara dönüştü.

Haksız da olsa bu istismarın, Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin gayretine gölge düşürmesini, bize gönül veren tek bir dostumuzun bile yüreğinde şüphe oluşmasını istemem.

Bu sebeple hak sahipliğinden feragat ettim. Dilerim, konteynırda yaşayan ihtiyaç sahiplerinin ahı da ömür boyu istismarcıların peşini bırakmaz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x