Darüşşafakalılar Ata’nın huzurunda

Darüşşafaka Cemiyeti yönetim kadrosu, üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler Cumhuriyet’in 100. yılında Anıtkabir ziyareti için İstanbul’dan Ankara’ya geldi.

550 kişiden oluşan grup, Aslanlı Yol’dan Türk bayraklarıyla yürüyerek Atatürk’ün mozolesine ulaştı. Mozoleye çelenk bırakıldı ve saygı duruşunda bulunuldu.

Mozolenin önünde hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Cemiyetin Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Güleç, “Yönetim kurulu üyelerimiz, mezunlarımız, bağışçılarımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte Anıtkabir’e, Atamızın huzuruna geldik. Bu özel an, Türkiye’nin eğitimdeki ilerlemesine ve eşitlik mücadelesine olan bağlılığımızı bir kez daha yansıtıyor. Cumhuriyet’in kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda bulunmak, Türk eğitim sisteminin değerini anlamamızı sağlıyor. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize, geçmişimizin mirasını aktarmak için buradayız. Bu etkinlik, tarihî bir dönemi kutlarken aynı zamanda Türkiye’nin daha aydınlık bir yarınına olan inancımızı yansıtıyor. Darüşşafaka Ailesi olarak, eğitimde adaleti ve eşitliği teşvik etmek, toplumumuzu daha güçlü kılmak için kararlıyız. Cumhuriyetimizin 100. yılı, bu kararlılığımızı pekiştiren bir anı olacak. Atatürk’ün izinde, Türkiye’nin geleceğine katkıda bulunmak için yolumuza devam ediyoruz.” diye konuştu.

patronlardunyası.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x